ناوبری سایت
مرتب سازی بر اساس
نمایش
عینک موتور سواری مدل طلق شفاف

عینک موتور سواری مدل طلق شفاف

350 g
2 Ratings
۳۷۴,۰۰۰ تومان
عینک موتور سواری مدل هفت رنگ

عینک موتور سواری مدل هفت رنگ

350 g
1 Ratings
۳۸۵,۰۰۰ تومان
کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-WHT رنگ سفید

کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-WHT رنگ سفید

2500 g
1 Ratings
۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-MTBLK مشکی مات

کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-MTBLK مشکی مات

2500 g
3 Ratings
۴,۸۹۰,۰۰۰ تومان

قیمت کلاه کاسکت

مواد اولیه، مهم ترین عامل در قیمت کلاه کاسکت است. معمولا کلاه کاسکت هایی که از جنس کربن هستند، بیشترین مقاومت در برابر ضربه را دارند و در نتیجه گران تر کلاه هایی از جنس abs هستند. 

قیمت کلاه کاسکت در حال حاضر حدودا از 400000 تومن شروع میشوند و تا بیست میلیون تومان می تواند بالا برود.

خرید کلاه کاسکت قسطی

از آنجایی که کلاه کاسکت جز لوازم جانبی گران قیمت موتور سیکلت محسوب می‌شود، در دکتر موتوری این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که کلاه کاسکت های با کیفیت و استاندارد را از طریق قسطا کارت به صورت اقساطی تهیه کنید. 

کافی است که وارد سایت قسطا شوید و درخواست وام کنید و سپس کلاه کاسکت مورد علاقه خود را از دکتر موتوری با هزینه اندکی در ماه خریداری کنید. 

نکات مهم هنگام خرید کلاه کاسکت

کلاه کاسکت نامناسب، درست مانند کفش نامناسب میتواند آسیب های زیادی به بدن وارد کند. هنگام خرید کلاه کاسکت مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، سایز بندی آن است. کلاه کاسکت مناسب، نباید روی سر شما حرکت کند و باید مقداری تنگ باشد تا بعدا جا باز کند. 

قبل از خرید آنلاین کلاه کاسکت، با یک متر خیاطی اندازه دور سر خود را به دست بیاورید و نسبت به آن سایز مناسب را انتخاب کنید. 

برای توصیه های بیشتر، بلاگ نکات خرید کلاه کاسکت را بخوانید.

خرید کلاه کاسکت موتور

کلاه کاسکت، نوعی کلاه ایمنی است که برای محافظت از سر، فک و صورت موتور سوار ساخته شده است. از آنجایی که در تصادفات رانندگی، موتور سوار ها در خطر جدی‌ای هستند، در بیشتر کشور های دنیا از جمله ایران، پوشیدن آن هنگام موتورسواری اجباری است. 

طبق امار، کلاه کاسکت استاندارد می‌تواند تا 69 درصد از آسیب های مغزی و تا 42 در صد از مرگ جلوگیری کند. در نتیجه می‌توان گفت که کلاه کاسکت امن ترین راه برای جلوگیری از آسیب های جدی هنگام موتور سواری است. 

کلاه کاسکت چگونه اختراع شد؟

اگر طرفدار سینمای کلاسیک باشید، حتما فیلم سینمایی لارنس عربستان را می‌شناسید. این فیلم بریتانیایی بر اساس زندگی شخصی به اسم توماس لارنس ساخته شده است که در جنگ جهانی اول نقش مهمی داشته است.این فرد نقش کلیدی‌ای در اختراع کلاه کاسکت نیز داشته است. 

تی لارنس یک موتور  Brough Superior SS100 داشت. او برای جلوگیری از تصادف با دو پسر بچه دوچرخه سوار، کنترل موتور را از دست داد و از روی موتورسیکلت پرت شد. این حادثه باعث شکستن جمجمه او و صدمه شدید به مغز شد. تی لارنس، شش روز به کما رفت و هیچوقت به هوش نیامد. 

هیو کرنز،  یکی از جراحانی  که او را مداوا می‌کرد، به این نتیجه رسید که اگر چیزی از سر تی لارنس محافظت می‌کرد، احتمال زیاد زنده می‌ماند. پس از این حادثه، هیو کرنز تحقیقات زیادی روی تصادفات موتورسیکلت انجام داد. او متوجه شد بیشتر مجروحان، از ناحیه سر آسیب شدید دیده‌اند. این آسیب ها در موارد زیادی موجب به مرگ موتور سوار می‌شد. 

پس از تحقیقات هیو کرنز، استفاده از کلاه کاسکت برای موتورسواران ارتش بریتانیا، اجباری شد. البته 30 سال بعد از تحقیقات او بود که داشتن کلاه کاسکت برای تمامی موتورسوارها در شهر اجباری شد. 

با این حال، به دلیل تلاش های این جراح، جان هزاران موتورسواران در تصادفات موتور، حفظ می‌شود. 

مواد ساخت کلاه 

اولین کلاه کاسکت ها از جنس چرم بودند و محافظت آنچنانی در برابر ضربه نداشتند. اما با گذر زمان، از مواد جدیدتر برای ساخت آن استفاده کردند تا بیشترین مقاومت را در عین سبک بودن داشته باشند. 

مواد سازنده کلاه ایمنی موتورسواری،  باید دو ویژگی مهم داشته باشند. اول اینکه به اندازه کافی در برابر ضربه مقاوم باشند تا هنگام تصادف، بیشتر ضربه را به خود جذب کنند. و بعد به اندازه کافی سبک باشند تا به گردن فشار زیادی وارد نکنند.  

پس کلاه کاسکت ها باید از موادی ساخته شوند که هم مقاومت زیادی داشته باشند و هم سبک باشند. رایج ترین مواد با این شرایط، پلیمر abs، پلی استایرن و کربن است. 

انواع مدل کلاه کاسکت

کلاه کاسکت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیازهای مختلف طراحی شده اند. بیشترین کلاه هایی که در شهر و برای استفاده روزمره، به کار میروند کلاه های کامل، فک متحرک و بدون فک هستند. 

کلاه کاسکت کامل: نوعی کلاه ایمنی موتور است که کل سر، صورت و چانه را میپوشاند. این نوع کلاه کاسکت ها بیشترین امنیت را برای راکب محیا میکنند. اما به دلیل گرم شدن بیش از حد سر، نبود هوای کافی، و حس ایزوله شدن از دنیای اطراف، پوشیدن این کلاه، مقداری برای راکب سخت است. 

فک متحرک: این نوع کلاه ایمنی، را می‌توان پر طرفدار ترین نوع کلاه کاسکت دانست. این مدل کلاه ها، را می‌توان به نسبت نیاز تنظیم کرد تا مانند مدل‌های بدون فک، یا کلاه کاسکت های فک دار کامل عمل کنند. 

بدون فک: نسبت به دو نوع دیگر خیلی راحت تر است. به دلیل گردش بهتر هوا روی صورت، در هوای گرم توصیه می‌شود. با ایحال به نسبت دو نوع دیگر، ایمنی کمتری دارند. اگر شما از ان دسته موتور سوارهایی هستید که در سرعت های بالا می‌رانید، یا خارج از شهر و در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها موتورسواری می‌‌کنید، کلاه کاسکت بدون فک برای شما توصیه نمی‌شود و بهتر از مدل های ایمن تری استفاده کنید. 

برای راحتی بیشتر موتور سوار هنگام راندن، معمولا روی کلاه کاسکت عینک و طلق گذاشته می‌شود تا از ورود گرد وغبار به دهان و چشم، مختل شدن دید راکب به دلیل نور شدید آفتاب و… جلوگیری شود. سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.