ناوبری سایت
راپیدو یا ردلاین؟ مقایسه دو برند کلاه کاسکت یکبار برای همیشه

راپیدو یا ردلاین؟ مقایسه دو برند کلاه کاسکت یکبار برای همیشه

ردلاین و راپیدو همچنان دو برند پرچمدار در بازار کلاه کاسکت هستند و به صورت تنگاتنگی در این زمینه رقابت می‌کنند. با وجود وارد شدن انواع برندهای کلاه کاسکت خارجی، همچنان این دو برند جایگاه خود را در بازار حفظ کرده‌اند و جز پرطرفدارترین کلاه کاسکت‌ها و لوازم موتور سیکلت هستند. 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام یک از این دو برند، کیفیت بهتری دارند و یا کلاه کاسکت ردلاین بهتر است یا راپیدو. به همین دلیل در این وبلاگ دکتر موتوری، کلاه کاسکت‌های این برند را به طور کلی، با هم مقایسه کرده‌ایم.

همچنین اگر قصد خرید کلاه کاسکت، دارید، پیشنهاد می‌کنم که وبلاگ بهترین کلاه کاسکت‌های بازار را نیز بخوانید. در ان بلاگ، تمامی کلاه کاسکت‌های معروف به همراه قیمت آن معرفی و بررسی شده‌اند.

مقایسه کلاه کاسکت‌های برند راپیدو و ردلاین

برای مقایسه کلاه کاسکت‌های ردلاین و راپیدو، موارد زیادی است که باید در نظر بگیریم. زیرا هر دو این کلاه کاسکت‌‌ها ویژگی‌ها و مزایا و معایب مخصوص خود را دارند. به طور کلی، در مقایسه این دو کلاه باید گفت که هردو این برندها، کیفیت خوبی دارند و جز برترین‌های بازار لوازم جانبی موتور سیکلت محسوب می‌شوند. اما تفاوت‌های جزئی‌ای دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم. 

برای مقایسه دقیق این برندهای کلاه کاسکت، آن‌ها را از لحاظ طراحی، کیفیت مواد اولیه، مقاومت در برابر ضربه و قیمت مقایسه کرده‌ایم.

مزایا و معایب کلاه کاسکت‌های ردلاین

مزایای کلاه کاسکت‌های ردلاین به شکل زیر است:

 • سبک‌تر
 • ارزان‌تر
 • طراحی‌های شیک
 • تهویه بهتر

به طور کلی، اصلی‌ترین معایب این کلاه موارد زیر هستند:

 • لایه بیرونی نازک‌تر
 • طراحی‌های ساده‌تر و بدون هیجان 
 • فضای داخلی کوچکتر

مزایا و معایب کلاه کاسکت راپیدو

موارد زیر جز اصلی‌ترین مزایای کلاه کاسکت‌های برند راپیدو هستند:

 • لایه بیرونی ضخیم‌تر برای جذب ضربه بهتر
 • طراحی‌های خاص و رنگ‌های جذاب
 • فضای داخلی بزرگ‌تر

هنگام خرید کلاه کاسکت راپیدو، بهتر است معایب آن را نیز در نظر بگیرید، موارد زیر جز ضعف‌های راپیدو محسوب می‌شوند:

 • گران‌تر
 • سنگین‌تر
 • تهویه کمتری نسبت به ردلاین

مقایسه ظاهر و طراحی

اولین چیزی که در یک کلاه کاسکت، توجه را جلب می‌کند، ظاهر و طراحی آن است. به طور کلی، کلاه کاسکت‌های ردلاین، طراحی مدرن و ساده‌ای دارند. در این مدل کلاه کاسکت‌ها اصولا از شکل‌های ساده و رنگ‌های خنثی مانند مشکی و سفید استفاده می‌شود. 

راپیدو، در طراحی کلاه کاسکت‌های خود کاملا برعکس ردلاین عمل می‌ند. با اینکه می‌توانید کلاه کاسکت‌های ساده در برند راپیدو پیدا کنید، اما این برند معمولا از طراحی‌های خاص و رنگ‌های جذاب برای کلاه کاسکت خود استفاده می‌کند. 

اگر بخواهیم به یک نتیجه‌گیری کلی، از طراحی کلاه کاسکت برسیم، باید بگوییم که اگر به دنبال مدل‌های ساده، با رنگ‌های خنثی هستید، به احتمال زیاد مدل مورد علاقه خود را بین کلاه‌های ردلاین پیدا خواهید کرد. 

در عوض، اگر دوست دارید، کلاه کاسکتی خاص و تک داشته باشید، بهتر است بیشتر بین کلاه کاسکت‌های راپیدو، به دنبال محصول مورد نظر خود بگردید.

مقایسه کلاه کاسکت ردلاین و راپیدو

تنوع در بازار

معمولا موتور سوارهای مختلف، بسته به نیازهای خود، به انواع مختلفی از کلاه کاسکت نیاز دارند. به طور مثال، اسکوتر سوارها بیشتر به دنبال کلاه‌ کاسکت‌های وسپایی هستند در حالی که استریت سوارها، بیشتر به کلاه کاسکت فک متحرک نیاز دارند. داشتن تنوع در انواع کلاه کاسکت‌ها یکی از موارد مهمی است که برندها هنگام تولید کلاه کاسکت باید رعایت کنند.

از لحاظ تنوع در بازار، ردلاین و راپیدو تقریبا در یک سطح قرار می‌گیرند. هر دو این برندها، کلاه کاسکت‌های زیادی در مدل‌های مختلف، وارد بازار کرده‌اند. همچنین لوازم جانبی هردو کلاه‌ها، مانند طلق اضافی، به راحتی پیدا می‌شوند. 

به عبارت دیگر، فرقی نمی‌کند که به دنبال کلاه کاسکت وسپایی بدون فک می‌گردید، و یا می‌خواهید یک کلاه کاسکت فک متحرک داشته باشید. در هر صورت می‌توانید مدل مناسب خود را بین محصولات مختلف هر دو برندها پیدا کنید.

مقاومت در برابر ضربه ‌

مهم‌ترین هدف استفاده از کلاه کاسکت، بالا برند ایمنی هنگام موتور سواری، و جلوگیری از وارد شدن ضربه به سر است. برای تمامی افراد، استفاده از یک کلاه کاسکت ایمن اجباری است زیرا می‌تواند باعث حفظ جان و سلامتی شما شود. 

هر دو این برندها، استاندارد DOT دارند. که نشان دهنده امنیت کلاه کاسکت است. همچنین هر دو تقریبا از مواد اولیه یکسانی تولید می‌شوند. با این حال، در کلاه کاسکت راپیدو، لایه بیرونی کلاه کاسکت که ضربه را به خود جذب می‌کند، ضخیم‌تر از کلاه کاسکت ردلاین است. در واقع، آن بخش از کلاه کاسکت که ضربه اصلی را جذب می‌کند و مانع از آسیب  رسیدن به سر شما می‌شود، در کلاه کاسکت راپیدو قوی‌تر است. به همین دلیل، می‌توان گفت به طور کلی، راپیدو عملکرد بسیار بهتری در محافظت از جان شما دارد.

کلاه کاسکت ردلاین مدل وسپایی کد L_GH3
کلاه کاسکت ردلاین مدل وسپایی L_GH3

کدام کلاه کاسکت راحت‌تر است؟

راحتی کلاه کاسکت‌، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هنگام خرید کلاه کاسکت باید به آن توجه کنیم. زیرا، اگر کلاه شما به اندازه کافی راحت نباشد، احتمالا تمایل کمتری برای استفاده از آن خواهید داشت. 

به طور کلی، هر دو برندها، در مدل‌های مختلف خود از عینک UV، طلق شفاف و یا جیوه‌ای و فک متحرک استفاده می‌کنند. با وجود این امکانات موتور سواری در شرایط سخت آب و هوایی، راحت‌تر می‌شود. در کنار ان، روی بیشتر مدل‌های این دو برند، از هواکش به تعداد کافی استفاده شده است تا هوا داخل کلاه جریان داشته باشد. 

مقایسه وزن

معمولا کلاه کاسکت‌های ردلاین، به نسبت کلاه‌ کاسکت‌های راپیدو سبک‌تر هستند. همانطور که بالاتر گفتیم، لایه بیرونی کلاه کاسکت‌های ردلاین نازک‌تر هستند. با اینکه این ویژگی باعث پایین آمدن ایمنی کلاه می‌شود، اما از طرفی، وزن کلاه را نیز پایین می‌آورد و در دراز مدت به مهره‌های گردن شما فشار کمتری وارد می‌شود.

سایز بندی کلاه کاسکت

به طور کلی، قالب این دو برند کمی با هم متفاوت است. بیشتر کلاه کاسکت‌های ردلاین کامل روی سر قرار می‌گیرند و فضای باز کمتری دارند. با این حال، کلاه کاسکت‌های راپیدو، معمولا قالب بزرگ‌تری دارند و کمی فضای خالی اطراف سر به وجود می‌آورند. 

به طور کلی پیشنهاد می‌شود که اگر به دنبال یک کلاه کاسکت با سایز بزرگ‌تر هستید، کلاه راپیدو را انتخاب کنید.

کلاه کاسکت ردلاین مدل 946-MATT-BLK
کلاه کاسکت ردلاین مدل 946-MATT-BLK

مقایسه قیمت کلاه کاسکت ردلاین و راپیدو

رنج قیمتی این دو برند کلاه کاسکت، تقریبا در یک سطح قرار دارد. اما معمولا کلاه کاسکت‌های راپیدو مقداری گران قیمت‌تر هستند. به خصوص اگر به سراغ کلاه کاسکت‌هایی با طرح‌های خاص‌تر بروید، این اختلاف قیمت بین راپیدو و ردلاین، بیشتر خود را نشان می‌دهد. 

برای مقایسه کیفیت و قیمت کلاه کاسکت‌های مختلف، می‌توانید به دسته بندی کلاه کاسکت‌های دکتر موتوری مراجعه کنید. در آنجا انواع کلاه کاسکت‌ها از برندهای مختلف کنار هم هستند و می‌توانید آنها را از لحاظ قیمت، کیفیت و زیبایی با هم مقایسه کنید. 

کلام آخر

همیشه انتخاب بین کلاه کاسکت راپیدو و ردلاین، یکی از سوالاتی است که ذهن بسیاری از افراد را هنگام خرید کلاه کاسکت درگیر می‌کند. در این وبلاگ، به تفاوت‌های اساسی این دو برند در کلاه کاسکت‌ها پرداختیم. به طور کلی، نمی‌توان بین این دو یک برند را به عنوان برترین انتخاب کرد و انتخاب هر کدام از انها به نیازهای شخصی افراد، اولیویت‌ها و بودجه بستگی دارد. به طور کلی اگر به دنبال یک کلاه کاسکت ساده و شیک، می‌گردید که به گردن شما فشار زیادی وارد نکند، بهتر است ردلاین را انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید کلاه کاسکتی خاص‌تر داشته باشید، که امنیت و مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارد، خرید کلاه کاسکت راپیدو برای شما بهتر است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.