دسته‌بندی نشده

آشنایی با قطعات موتور سیکلت

آشنایی با قطعات موتور سیکلت

موتور سیکلت هم مانند هر نوع وسیله دیگری دارای قطعات مهم و زیادی است که موتور آن در راس قرار دارد و مانند قلب موتور است. قطعات دیگر هم به نوعی در راه اندازی موتورسیکلت اهمیت دارند. هر کدام از این قطعات باید کیفیت خوبی داشته باشند تا در کل موتورسیکلت شما کیفیت نهایی خوبی داشت هباشد و رضایت مشتری را جلب کند. هر کدام از این قطعات هم ممکن است دچار خرابی و مشکل شوند. حتی اگر از بهترین جنس هم استفاده شده باشد، گاهی ممکن است دچار خرابی شوند. البته جای نگرانی وجود ندارد، زیرا تمامی قطعات موتورسیکلت قابل تعویض و قابل تعمیر هستند. در این مقاله سعی داریم به توضیح قطعاتی بپردازیم که در اکثر موتورسیکلت‌ ها وجود دارند و مشابه هستند.

 

اهرم کلاچ

در جلوی دسته چپ در امتداد فرمان، اهرم کلاچ وجود دارد. بهتر است از دست چپ خود کمک بگیرید تا بتوانید اهرم کلاچ را به طرف دستگیره تغییر دهید. با استفاده از این قطعه، قدرت از موتور به چرخ عقب انتقال پیدا می‌کند.

 

اهرم ترمز جلو

اهرم ترمز جلو هم وسیله ای از موتورسیکلت است که در جلوی دسته راست در امتداد فرمان قرار گرفته است. برای استفاده از اهرم ترمز که به سمت دسته فرمان است، باید از دست راست خود کمک بگیرید. فشاری بر نیروی اهرم ترمز وارد می شود. این فشار نیروی ترمز را بر روی چرخ جلو اعمال و کنترل می کند.

 

دسته گاز

دسته گاز هم وسیله ای دیگر است که در دستگیره سمت راست قرار گرفته است. اگر می خواهید از گاز در موتور سیکلت استفاده کنید، باید دست راست خود را روی دسته فرمان بچسبانید و در همین حال دستگیره باید به سمت خود شما چرخانده شود. توجه داشته باشید که گاز دادن بیش از اندازه باعث مصرف سوخت و قدرت بیشتر می شود.

 

پدال ترمز عقب

کنترل پدال ترمز عقب هم در جلوی پایه سمت راست قرار گرفته است. با استفاده از پای راست می توان روی پدال فشار وارد کرد. توجه داشته باشید که نیروی بیشتر وارد شده بر پدال ترمز، باعث قدرت ترمز بیشتر به چرخ عقب می شود. تمامی این قطعات باید باکیفیت خوب و عالی در موتور سیکلت ها وجود داشته باشند.

 

چراغ های راهنما

چراغ های راهنما را حتما همه شما در موتور سیکلت های مختلف مشاهده کرده اید. کنترل های چراغ راهنما در سمت چپ فرمان قرار گرفته اند. برای اینکه چراغ های راهنما روشن شوند، اهرم را باید به طرف چپ و یا راست حرکت دهید. این کار باعث ایجاد سیگنال می شود. برای لغو این سیگنال هم دکمه را به سمت داخل فشار دهید.

 

قطعات موتور سیکلت در فروشگاه دکتر موتوری

همانطور که توضیح داده ایم، قطعات موتور سیکلت بسیار اهمیت دارند که از جنس های مرغوب و مناسب باشند تا خیلی دیرتر دچار مشکلات و خرابی شوند. اماهمه ما می دانیم که طول عمر این قطعات همیشگی نیستند و امکان خرابی آنها وجود دارد. در این حالت باید به دنبال قطعه ای جدید و باکیفیت برای موتورسیکلت خود باشید. از فروشگاه دکتر موتوری می توانید بسیاری از لوازم و قطعات موتور سیکلت را با قیمت خیلی مناسب تر و کیفیت عالی خریداری کنید. دکتر موتوری این امکان را فراهم کرده است تا به صورت آنلاین قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید. این قطعات در کمترین زمان ممکن به دست شما می رسند. برای کسب هر نوع اطلاعاتی وارد سایت دکتر موتوری شوید و به قسمت فروشگاه این مجموعه مراجعه کنید. تمامی قطعات موتور سیکلت در فروشگاه دکتر موتوری اورجینال هستند. حتما قبل از خرید این قطعات با مشاوران دکتر موتوری ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات لازمه را به شما بدهند.

 

 

 

تعمیر موتور سیکلت در محل

در صورت خرابی قطعات مختلف در موتورسیکلت، ممکن است دیگر موتور سیکلت شما کار نکند و دچار مشکلاتی شوید. در این شرایط برای صرفه جویی در وقت و زمان و هزینه ها، بهتر است خیلی سریع با مجموعه دکتر موتوری ارتباط برقرار کنید. دکترموتوری یک سایت جامع و خوب در زمینه تعمیرات موتور سیکلت به صورت آنلاین است. می توانید وارد سایت دکتر موتوری شوید و فرم درخواست تکنسین موتور سیکلت را پر کنید تا در کمترین زمان ممکن تعمیرکاران خبره و باسابقه دکتر موتوری به محل مورد نظر شما برای تعمیر موتور سیکلت شما اعزام شوند. خبر خوب این است که ضمانت نامه تعمیرات هم پس از هر تعمیری به شما داده می‌شود. این موضوع بدین معنی است که در صورت بروز مشکلات مدد در یک بازه زمانی مشخص، تعمیرکاران دکتر موتوری برای بررسی مجدد بدون دریافت هیچ گونه هزینه دیگری، می پردازند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی بدست آورده باشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *